Gegužės 15 dieną Užvenčio Šatrijos Raganos pagrindinės mokyklos 9–10 klasių mokiniai vyko į Kauno technologijos universitetą (KTU). Edukacinės išvykos tikslas – supažindinti jaunimą su moderniomis maisto technologijomis, sudominti chemijos bei inovacijų mokslu ir pristatyti karjeros galimybes šioje perspektyvioje srityje. Mokinius kelionėje lydėjo direktoriaus pavaduotoja ugdymui Silva Vaškevičienė ir karjeros ugdymo specialistė Rožė Šimkuvienė.
Ekskursija prasidėjo prie Cheminės technologijos fakulteto (CTF) B korpuso lauko amfiteatro. Čia moksleivius pasitiko Maisto mokslo ir technologijos katedros vedėja doc. dr. Dalia Čižeikienė, tapusi šios dienos gide. Trumpo pristatymo metu ji sugriovė populiarų mitą ir paaiškino, kas iš tiesų yra maisto technologas. Mokiniai sužinojo, kad ši specialybė apima ne patį maisto gaminimą, o sudėtingus chemijos, inžinerijos ir inovacijų procesus.
Vėliau moksleiviai leidosi į pažintinį turą po Maisto mokslų ir kompetencijos centro bandomąsias technologines linijas. Jie aplankė specializuotas erdves, kuriose pramoninio lygio įrenginiais kuriami realūs produktai. Pieno, mėsos ir žuvies cechuose mokiniai pamatė vienintelę Pabaltijo šalyse specialiai šiam moksliniam centrui pagamintą modernią įrangą ir sužinojo, kaip išgaunama reikiama maisto tekstūra ir prailginamas produktų galiojimo laikas. Fermentacijos laboratorijoje devintokai ir dešimtokai gilinosi į biologinius procesus – nuo tradicinio rauginimo iki precizinės fermentacijos. Didžiulį įspūdį visiems paliko „dirbtinis skrandis“ – unikalus KTU įrenginys, skirtas maisto virškinimo procesams tyrinėti.
Antroji išvykos dalis buvo skirta istorijai ir kultūrai. Mokiniai lankėsi KTU Cheminės technologijos fakulteto A korpuse. Šis pastatas turi nacionalinės reikšmės paminklo statusą ir yra statytas kaip Lietuvos kariuomenės Ginklavimo valdybos Tyrimo laboratorija. Istorikai jį vertina kaip vieną ryškiausių XX a. pirmosios pusės modernizmo architektūros pavyzdžių Lietuvoje. Moksleiviai turėjo unikalią galimybę išvysti pastatą, kuris išliko visiškai nepakitęs, nerenovuotas ir nerekonstruotas nuo pat jo pastatymo 1935 metais.
Vizito pabaigoje doc. dr. Dalia Čižeikienė pristatė KTU siūlomas studijų programas bei praktines veiklas, kuriose moksleiviai gali dalyvauti dar mokydamiesi mokykloje. Po šilto atsisveikinimo ir kvietimo sugrįžti ateityje, mokiniai namo parvežė ne tik naujų žinių apie chemijos mokslą, bet ir aiškesnį supratimą apie ateities karjeros galimybes.